Dziś, Międzynarodowa Federacja Jeździecka uruchomiła system zgłoszeń na zawody CSIO5*, które odbędą się w dniach 14-17 czerwca na Hipodromie w Sopocie.

 

Zawodnicy będą mieli okazję powalczyć o punkty do światowego Rankingu Longines w aż sześciu konkursach i podzielą między sobą łączną pulę nagród wynoszącą ponad 2 miliony złotych.

Tegoroczny program różni się od poprzednich edycji.  W tym roku konkurs Grand Prix będzie rozegrany  w piątek 14 czerwca. Kwalifikacja odbędzie się w czwartek w konkursie 150cm, zaliczanym do LR.

 

Niedziela to przede wszystkim Puchar Narodów rozgrywany w ramach FEI Longines Nations Cup Jumping, należący do Pierwszej Dywizji europejskich rozgrywek PN. Tym samym Sopot znajduje się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Na liście startowej pojawią się drużyny z: Polski, Francji, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Niemiec oraz Włoch. Z numerem ósmym na tej liście pojawi się drużyna zaproszona przez organizatora, USA.

 

Dodatkowo podczas CSIO5* odbędą się zawody CSI2*. Tu, zawodnicy będą mogli powalczyć o punkty do światowego Rankingu Longines w niedzielnym konkursie Grand Prix.

 

Propozycje:Sopot (POL) (14_06_2018 – 17_06_2018) CSIO5_-NC EUD1 – Draft Schedule – 2018_CI_0347_S_S_01(1)(1)

 

Program zawodów: http://csio.sopot.pl/pl/dla-publicznosci/program/