Do prestiżowych zawodów CSIO5* na Hipodromie w Sopocie pozostały już niecałe dwa tygodnie. Panel zgłoszeń jest jeszcze otwarty, zdradzamy jednak pierwsze dwa nazwiska z listy zgłoszeń.

 

Skład szwedzkiej drużyny będzie wspierał Henrik von Eckermann, zawodnik sklasyfikowany na piątym miejscu aktualnego światowego rankingu, FEI Longines Ranking.  Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro, szósty podczas FEI World Equestrian Games z 2014 roku. Zdobywca brązowego medalu tegorocznego Finału Pucharu Świata w Paryżu.

 

Kolejnym wartym uwagi nazwiskiem na liście zgłoszeń jest Pieter Devos, aktualnie sklasyfikowany na dwunastym miejscu światowego Rankingu Longines. Uczestnik FEI World Equestrian Games, piąty podczas Mistrzostw Europy Seniorów 2017 w Goteborgu. W tegorocznym Finale Pucharu Świata w Paryżu wywalczył dziewiąte miejsce.

 

Zawody LOTTO CSIO5* odbędą się na terenie Hipodromu w Sopocie w dniach 14-17 czerwca. W tym roku będą gościć Pierwszą Dywizję Pucharu Narodów FEI Longines Nations Cup Jumping, która odbędzie się w niedzielę 17 czerwca.

Konkurs Grand Prix odbędzie się w piątek 15 czerwca.

Wstęp wolny w czwartek oraz piątek, bilety na weekend dostępne na miejscu lub na platformie eventim.pl.

 

Zapraszamy!

 

fot. Beata Wieczorkowska dla portalu equista.pl