Już niebawem, po raz kolejny uwaga całego jeździeckiego świata zwrócona będzie na Sopot. Czternastego czerwca ruszają Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach LOTTO CSIO5* Sopot, które po raz czwarty rozgrywane będą w randze pięciu gwiazdek. Oznacza to, że na sopockim Hipodromie wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata.

 

Tegoroczna edycja zawodów CSIO różni się od poprzednich –  Pierwszą Dywizją europejskich rozgrywek Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot aktualnie znajduje się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO 5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom. Jest to ogromne wyróżnienie i ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszy fakt, iż Międzynarodowa Federacja Jeździecka doceniła nasze starania oraz pozytywną opinię zawodników, którzy lubią wracać do tego nadmorskiego ośrodka i rywalizować na jego parkurze.

 

Tak wysoka ranga Pucharu Narodów przyciągnęła do Sopotu zawodników z czołowych miejsc w światowym Rankingu Longines. Wśród zgłoszonych skoczków znajduje się m.in. Henrik von Eckermann, który zajmuje czwartą pozycję w rankingu, czy Kevin Staut (aktualnie 7 miejsce).

 

Ranga zawodów zobowiązuje. W puli nagród organizatorzy, dzięki wsparciu Miasta Sopot, Partnera Głównego – LOTTO i wielu wspaniałych sponsorów, przygotowali łączną pulę nagród ponad 2 miliony złotych. Tak premiowane konkursy powodują, że rywalizacja z pewnością będzie wyrównana i na najwyższym poziomie. Na masztach wokół sopockiego Hipodromu zobaczymy flagi Niemiec, Belgii, Czech, Wielkiej Brytanii, Irlandii,  Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Rosji, Francji, Polski, Japonii, Włoch i USA – w jej zespole wystartuje  Jessica Sprinsteen.

 

Przez całe cztery dni zawodów, od 14 do 17 czerwca, zawodnicy i ich konie będą rywalizować w 10 konkursach o różnym stopniu trudności oraz różnych wysokościach. Wyjątkowo w tym roku konkurs Grand Prix odbędzie się w piątek 15 czerwca, natomiast Puchar Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping, odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godzinie 14!

Zapraszamy! Czwartek oraz piątek – wstęp wolny. Bilety na sobotę oraz niedzielę dostępne na eventim.pl oraz w kasach przy wejściu na Hipodrom w Sopocie.

 

Pełna lista zgłoszonych zawodników oraz koni: Master List LOTTO CSIO5 Sopot