Za nami pierwszy dzień, otwierający sportowe zmagania podczas LOTTO CSIO5* Sopot.

W najważniejszym konkursie dzisiejszego dnia, 150 zaliczanym do światowego rankingu i będącym kwalifikacją do piątkowego Grand Prix, o nagrodę firmy PZU, zwyciężyła Jessica Springsteen na klaczy Volage du Val Henry.

Parkur bezbłędnie pokonało piętnaście z 42 startujących par. Początek konkursu był niezwykle udany dla Gudrun Patteet na koniu Sea Coast Pebbles Z, która z czasem 69.49 sekundy długo utrzymywała pozycję lidera. Startująca z numerem 27 Jessica Springsteen, wyprzedziła zawodniczkę z Blegii o 0,60 sekundy i pierwszą pozycję utrzymała do samego końca. 

– Dzisiejsze zwycięstwo dało mi dużo pewności siebie przed jutrzejszym Grand Prix. Volage skakała dzisiaj świetnie, więc mam nadzieję, że i jutro tak będzie. Mam ją od zeszłego roku więc dopiero się zgrywamy i zaczynamy startować w dużych konkursach. Cieszę się, że mogę tu być, Sopot jest naprawdę piękny, a warunki na zawodach są bardzo dobre – powiedziała Jessica Springsteen

Na drugim miejscu konkurs ukończył Kevin Staut (FRA) na Vendome d’Anchat HDC.
Bezbłędne przejazdy wśród Polaków zanotowali: Wojciech Wojcianiec na Chintablue (miejsce szóste), Kamil Grzelczyk na Wibaro (miejsce siódme) i Maksymilian Wechta na Londonie (miejsce czternaste). 

Wyniki TUTAJ

Konkurs 145 cm o nagrodę Grupy Energa, zaliczany do światowego rankingu wygrał Emanuele Gaudiano na 9-letniej klaczy Carlotta. Obydwie fazy bezbłędnie pokonały 24 pary spośród 52 startujących. Ku radości kibiców, drugie miejsce wywalczył reprezentant Polski, 20-letni Adam Grzegorzewski, który dosiadał znanego z szybkości Okarino:

– Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku szczególnie, że są to moje pierwsze pięciogwiazdkowe zawody, w jakich mam szansę startować. Okarino skakał rewelacyjnie, widać, że jest w świetnej formie. To dopiero pierwszy dzień zawodów, więc mam nadzieję, że uda się taką formę utrzymać do końca – powiedział Adam Grzegorzewski. 

Trzecie miejsce zajęła reprezentantka USA, Margie Goldstein-Engle na koniu Dicas. Punkty do światowego rankingu zdobyło jeszcze dwóch Polaków, Mściwoj Kiecoń  który startował na klaczy Digisport Satisfaction i Michał Kaźmierczak na ogierze Que Pasa. 

Wyniki TUTAJ

Na poziomie 140 cm, nagrodę firmy Porsche Centrum Sopot, wywalczył reprezentant Francji, Thierry Rozier na klaczy Star. Drugie miejsce zajął Emilio Bicocchi (ITA) na Easy Time de Villa d’Arto, a trzecie Nicolas Delmotte (FRA) na Ilena de Mariposa. 

Wyniki TUTAJ

W randze dwóch gwiazdek, konkurs 135 cm o nagrodę firmy Andrewex, wygrał Jacek Zagor na ogierze Nirvaro. Drugie miejsce zajął Grzegorz Psiuk na klaczy Kouchette ter Goes Z, a trzecie Andrius Petrovas (LTU) na wałachu Caracas. 

Wyniki TUTAJ

Piątkowe zmagania na Hipodromie Sopot rozpoczną się o godzinie 10.00 konkursem 135 cm w ramach zawodów CSI2*. Najważniejszym punktem programu będzie Grand Prix na poziomie 160 cm, w którym zwycięzca otrzyma aż 130 punktów do światowego rankingu. Dodatkowo, konkurs ten jest kwalifikacją do Światowych Igrzysk Jeździeckich i przyszłorocznych mistrzostw Europy. Początek o godzinie 16.00. Wstęp wolny

 

Wyniki do pobrania:

wyniki csi2

wyniki csio 140

wyniki csio 145

wyniki csio 150