Już tylko 2 dni dzielą nas od wjazdu pierwszego zawodnika na arenę główną podczas Lotto CSIO5* Sopot 2019!
W związku z tym w dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa, na której nie mogło zabraknąć Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Pan Prezydent odnosząc się do nagrody “Sportowej Imprezy Roku” jaką otrzymała zeszłoroczna edycja CSIO5* podczas Sopockiej Gali Sportu, zwrócił uwagę na to, jak wielki prestiż mają nadchodzące zawody. “Piękne konie, wspaniali zawodnicy to czołówka światowa, która sprawia, że stale jest podnoszony poziom w Sopocie. Mamy wielu kibiców co Nas bardzo cieszy.” Z kolei Kazimierz Janiak – Dyrektor Gdańskiego Oddziału Totalizatora Sportowego, odniósł się do marzeń wszystkich fanów, którzy zasiądą w najbliżych dniach na trybunach Sopockiego Hipodromu- “Bardzo byśmy chcieli przeżywać zwycięstwo biało-czerwonych i usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, będzie to dla nas wszystkich ogromna radość. Dziękuję Pani Prezes oraz Panu Prezydentowi za to, że podejmujecie takie wyzwanie.”
O tym co sprawia, że do Sopotu od lat przyjeżdżają gwiazdy światowego jeździectwa opowiedziała Prezez Hipodromu Sopot Pani Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, natomiast kogo w tym roku zobaczymy na arenie głównej i o co będą walczyć przybliżyła Dyrektor Zawodów Pani Agata Jarzycka.

Transmisja z konferencji prasowej dostępna jest na naszym facebooku.

Zawody roczpoczynają się już w najbliższy czwartek i będą trwały do niedzieli. Na wszystkich kibiców czeka moc zarówno jeździeckich atrakcji jak i tych związanych z programem dodatkowym przygotowanym przez organizatorów.

Zapraszamy!