Od 17 do 20 czerwca oczy całego świata zwrócone będą na sopocki Hipodrom. To właśnie w tym wyjątkowym nadmorskim kurorcie, rozegrane zostaną najważniejsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w CSIO5* Sopot Horse Show 2021. Impreza ta od lat przyciąga wielkie nazwiska, a zbliżające się Igrzyska Olimpijskie sprawią, że wielu zawodników przyjedzie właśnie tu potwierdzić swoją formę.

Kup bilet i daj sobie szanse przeżyć sportowe emocje na najwyższym poziomie!

KUP BILET

Podczas czterech dni rywalizacji na najwyższym poziomie rozegranych zostanie dziesięć konkursów. Aż w pięciu z nich zawodnicy walczyć będą o punkty do Rankingu Longines na podstawie którego, tworzona jest lista najlepszych zawodników na świecie. Już teraz wiemy, że w piątek 18 czerwca rozegrany zostanie konkurs Grand Prix, a w niedzielę o godz. 12:00 rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich drużynowy Puchar Narodów.

Gigantyczna pula nagród przewidziana dla zawodników wynosząca ponad 2 miliony złotych oraz fakt, że nieco ponad miesiąc po zawodach w Sopocie najlepsi jeźdźcy z całego świata rozpoczną swoje zmagania w igrzyskach olimpijskich sprawia, że spodziewamy się w tym roku wyjątkowo mocniej obsady. Najważniejsze konkursy to oczywiście Grand Prix oraz Puchar Narodów, który po raz trzeci rozegrany zostanie w ramach rywalizacji drużyn elitarnej I Dywizji, która nazywana jest jeździecką superligą.

Międzynarodowe Zawody CSIO w Sopocie rozegrane zostały po raz pierwszy w 1983 r., a tegoroczna edycja będzie 23. rozegraną na terenie sopockiego Hipodromu. Na przestrzeni lat poziom zawodów stopniowo wzrastał, zyskując zaufanie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz zawodników. Efektem tego jest przyznanie Sopotowi możliwości organizacji zawodów na poziomie 5* oraz przeprowadzenia Pucharu Narodów w ramach rozgrywek I dywizji.

KUP BILET

Uwaga liczba biletów ograniczona!