Już w czwartek, 14 czerwca na Hipodromie Sopot rozpoczynają się prestiżowe zawody LOTTO CSIO5* FEI Longines Jumping Nations Cup.

Jeźdźcy z 14 państw będą ze sobą rywalizować od czwartku do niedzieli. Na parkurze będzie można podziwiać takie gwiazdy, jak Henrik Von Eckermann (SWE), Kevin Staut (FRA), Olivier Philippaerts (BEL) Malin Baryard-Johnsson (SWE) czy Emanuele Gaudiano (ITA).

Na czele najlepszych Polaków, którzy pojawią się w Sopocie jest Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak i Wojciech Wojcianiec, a także utalentowani młodzi jeźdźcy Andrzej Opłatek i Adam Grzegorzewski.
Już pierwszego dnia dowiemy się, kto wystartuje w piątkowym Grand Prix zaliczanym do grupy A światowego rankingu co oznacza, że zwycięzca otrzyma aż 130 punktów do rankingu Longines.
Czwartkowa kwalifikacja na poziomie 150 cm (LR) rozpocznie się o godzinie 17.00. Dodatkowo, zawodnicy rywalizować będą w konkursach 140 cm i 145 cm, a także w randze CSI2*. Przebieg zawodów będzie można śledzić na portalu www.swiatkoni.pl, a także w FEI TV.

Wstęp w czwartek i piątek wolny.

 

Wyniki na żywo:

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/index.html

 

Listy startowe na czwartek:

Konkurs no.1 CSI2*

Konkurs no.2 CSIO5*

Konkurs no.3 CSIO5*

Konkurs no.4 CSIO5*