O Zawodach

Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) już po raz kolejny przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany konkurs Pucharu Narodów 1 Dywizji! To wyjątkowe wyróżnienie, dzięki któremu Sopot jest teraz wśród ośmiu miast (obok m.in. La Baule, Hickstead czy Dublin), które mają prawo do ogranizazji 1 Dywizji FEI Longines Nations Cup Jumping.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* Sopot 2018 odbędą się w dniach 14-17 czerwca na sopockim Hipodromie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane emocje podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie hippicznym w Łazienkach w Warszawie. 27 maja 1927 rozpoczęły się na nim pierwsze w Polsce Oficjalne  Międzynarodowe Zawody Konne  z Pucharem Narodów w programie. Oficjalnym organizatorem tych zawodów był wówczas  M.S. Wojsk (Ministerstwo Spraw Wojskowych) w rzeczywistości zajmuje się tym jednak Towarzystwo Międzynarodowych i Krajowych Zawodów Konnych w Polsce. W zawodach obok Polaków uczestniczyły  ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów  w pierwszych zawodach CSIO zdobywają Polacy. W latach 1927 – 1939 na zawodach w Łazienkach prawie rokrocznie to właśnie Polacy zajmowali I lub II miejsce w Pucharze Narodów i wygrywali wiele konkursów indywidualnych.


 

Komitet Organizacyjny Zawodów

Przewodnicząca

Kaja Koczurowska – Wawrzkiewicz

Dyrektor Zawodów

Agata Jarzycka

Dyrektor Sportowy

Rudiger Wassibauer

Członkowie KO

Leszek Chrystowski

Monika Chrzan

Kamil Dudzik

Aleksandra Dyk

Karolina Ferenstein – Kraśko

Aleksandra Godzina

Maja Iskierko

Bogusław Jarecki

Julia Jarząbkiewicz

Wojciech Juchniewicz

Marta Kaczyńska

Kaj Kasprzyk

Anna Kniejska

Alicja Kocik

Agnieszka Maziarka

Monika Skowrońska

Kamila Tworkowska

Marta Pałucka

Leszek Pawlak

Karolina Rogala

Zofia Rucińska

Dagmara Rybicka

Marcin Wantke

Aleksandra Włudarczyk

Agnieszka Wochowska

Oraz pozostali członkowie zespołu Hipodromu Sopot.