O Zawodach

Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) już po raz kolejny przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany konkurs Pucharu Narodów 1 Dywizji! To wyjątkowe wyróżnienie, dzięki któremu Sopot jest teraz wśród ośmiu miast (obok m.in. La Baule, Hickstead czy Dublin), które mają prawo do ogranizazji 1 Dywizji FEI Longines Nations Cup Jumping.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* Sopot 2020 odbędą się w dniach 11-14 czerwca na sopockim Hipodromie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane emocje podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie hippicznym w Łazienkach w Warszawie. 27 maja 1927 rozpoczęły się na nim pierwsze w Polsce Oficjalne  Międzynarodowe Zawody Konne  z Pucharem Narodów w programie. Oficjalnym organizatorem tych zawodów był wówczas  M.S. Wojsk (Ministerstwo Spraw Wojskowych) w rzeczywistości zajmuje się tym jednak Towarzystwo Międzynarodowych i Krajowych Zawodów Konnych w Polsce. W zawodach obok Polaków uczestniczyły  ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów  w pierwszych zawodach CSIO zdobywają Polacy. W latach 1927 – 1939 na zawodach w Łazienkach prawie rokrocznie to właśnie Polacy zajmowali I lub II miejsce w Pucharze Narodów i wygrywali wiele konkursów indywidualnych.