Podsumowujemy pierwszy dzień!

Reprezentant Francji Gregory Cottard na koniu Cocaine du Val zwycięzcą Pucharu Biotanique pod Patronatem Świata Koni w najbardziej oczekiwanym konkursie pierwszego dnia CSIO 5* Sopot Horse Show 2022. Najlepszy z Polaków Andrzej Opłatek zakończył rywalizację na 7 miejscu. W pierwszej dziesiątce uplasowali się Adam Nicpoń i Jarosław Skrzyczyński.

Atmosferę już o poranku podgrzała reprezentująca Sopocki Klub Jeździecki Iga Biegalska na klaczy Doravella, która okazała się bezkonkurencyjna w pierwszym konkursie najbardziej oczekiwanej imprezy jeździeckiej sezonu w tej części Europy. Drugie miejsce na podium zajął Krzysztof Retka dosiadający Suedwinds Amandy. Na trzecim uplasował się reprezentujący Austrię Christoph Obernauer Clooney 57. Puchar Hipodromu rozgrywany w formule CSI2* ukończyło łącznie 49 par.

Pucharze Energi GRUPY ORLEN pod Patronatem Horse & Business Magazine znów biało-czerwoni pokazali, że jeżdżą doskonale i świat jeździecki musi się z nimi liczyć. Na trudnym technicznie parkurze o wysokości przeszkód 140 cm triumfował Kamil Grzelczyk na Wibaro, drugie miejsce zajął Łotysz Kristaps Neretnieks na Quintair, na trzecim Christoph Obernauer z Austrii dosiadający Kleons Cocario.

Po krótkiej przerwie technicznej na głównej arenie hipodromu zaprezentowały się najmłodsze gwiazdy w skokach przez przeszkody. Najlepszym z grona 24 par na dzielnych kucykach okazał się Marcel Wiśniewski na Touaregu. Druga była Roksana Fraczkowska na Impresa Miss Nando, na trzecim zakończyła zmagania Gabriela Lewandowska i Junior.

O godzinie 17.00 rozpoczął się najbardziej oczekiwany konkurs dniaPuchar Biotanique pod Patronatem Świata Koni był kwalifikacją do piątkowego Longines Grand Prix. Do rywalizacji na mierzącym 150 cm parkurze przystąpiło 51 par, w tym aktualny Mistrz Europy Andre Thieme oraz Henrik von Eckermann drużynowy złoty medalista olimpijski z Tokio.

Zwyciężył reprezentant Francji Gregory Cottard na koniu Cocaine du Val. Za nim na podium stanął Tobias Meyer z Niemiec dosiadający Casablanca-H. Na trzecim stopniu Douglas Lindelöw ze Szwecji i Casemiro CC. Najlepszy z Polaków Andrzej Opłatek zakończył rywalizację na miejscu. W pierwszej dziesiątce uplasowali się Adam Nicpoń i Jarosław Skrzyczyński.

Pierwszy dzień CSIO 5* Sopot Horse Show 2022 ucieszył zgromadzoną przy głównej arenie publiczność. To kolejna edycja popularnego wydarzenia organizowanego przez Hipodrom Sopot i Miasto Sopot z udziałem największych gwiazd światowego jeździectwa. W tym roku w Sopocie startuje 12 zawodników z pierwszej setki rankingu Longines. Zobaczymy ich już jutro, gdy pojawią się w szrankach Longines Grand Prix pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego.

W piątek rywalizacja rozpocznie się o godzinie 8.00. Pierwszym konkursem jest formuła CSIO Sopot Young Stars – ze wspólną klasyfikacją zawodników Young Stars i CSIO o Puchar Invest Komfort i Końskiej Cukierenki. Po dekoracji zwycięzców usłyszymy sygnał do startu dla par rywalizujących w CSI2* Puchar Tailors Club, pod patronatem Kwartalnika Koń Polski na parkurze o wysokość przeszkód 145 cm. Kolejno konkurs o Puchar firmy Pocztex pod Patronatem Wp.pl, a bezpośrednio po nim publiczność zaskoczą Young Stars tym razie w konkursie kostiumowym o Puchar Invilla i Farys Desig. O 17.00 to, na co czekają miłośnicy skoków przez przeszkody, czyli CSIO5* Longines Grand Prix pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego.