2 dni do pierwszego dzwonka na arenie CSIO5* Sopot Horse Show 2023!

Jeździeckie gwiazdy z całego świata wystąpią podczas 4 dniowych międzynarodowych zawodów CSIO5* Sopot Horse Show 2023. Pierwsze konkursy wystartują już w najbliższy czwartek 15 czerwca, a całe zawody potrwają do niedzieli.

Program będzie wypełniony po brzegi sportowymi emocjami. 9 konkursów na poziomie CSIO5*, 4 konkursy w ramach CSI1* z pulą nagród wynoszącą 65 tys. złotych oraz zawody najmłodszych adeptów jeździectwa – CSIO Sopot Young Stars.

Swoją obecność potwierdził m.in. piąty w światowym rankingu Longines, Martin Fuchs. Zawodnik ten mając zaledwie 30 lat ma już na swoim koncie ponad 220 wygranych konkursów międzynarodowych. Co więcej przed sopocką publicznością rywalizować będzie aż 11 zawodników z pierwszej setki światowego rankingu.

Największe emocje przyniesie niedzielny Puchar Narodów, będący zwieńczeniem międzynarodowej rywalizacji w Sopocie. Na liście startowej znajdzie się 8 drużyn, a ich celem będzie zdobycie punktów kwalifikacyjnych do wielkiego finału FEI Jumping Nations Cup™, który odbędzie się pod koniec września w Barcelonie. Na mocny skład postawiła w tym roku reprezentacja Szwajcarii oraz Niemiec. Szwajcarska drużyna składać się będzie z 3 zawodników plasujących się w pierwszej setce światowego rankingu Longines. Natomiast skład niemiecki wspierać będzie aktualny mistrz Europy Andre Thieme oraz 33. w rankingu Gerrit Nieberg.

Wśród Polaków znajdzie się wiele nazwisk uwielbianych przez kibiców. Jarosław Skrzyczyński, Tomasz Miśkiewicz czy Przemysław Konopacki, to aktualnie najwyżej sklasyfikowani reprezentanci Polski. Do drużyny na konkurs Pucharu Narodów trener Jan Vinckier powołał Adama Grzegorzewskiego, Cassandre Orschel, Maksymiliana Wechtę, a także wspomnianych już Przemysława Konopackiego i Jarosława Skrzyczyńskiego. Mamy nadzieję, że w niedzielę będziemy wspólnie kibicować biało-czerwonym!

Wiele będzie się działo również poza parkurem. Równolegle do areny głównej odbywać się będą Mistrzostwa zawodów w Hobby Horse. Po raz pierwszy w programie znajdą się takie konkurencje jak speed&music, czy ujeżdżenie. Na odwiedzających czekać będą również przejażdżki na kucykach, strefa gastronomiczna czy strefa wystawców. Wstęp do tych stref jest bezpłatny.

Zawody CSIO5* Sopot Horse Show będą niepowtarzalną okazją do zobaczenia na żywo i kibicowania najlepszym jeźdźcom z całego świata. Zapraszamy serdecznie na Hipodrom!