Aukcja dzieł sztuki podczas CSIO5* Sopot 2022!

COSMA GALLERY – AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
pt.:“Konie i konie mechaniczne”

Już 11 czerwca po raz pierwszy w historii podczas CSIO5* Sopot Horse Show 2022 odbędzie się aukcja wyselekcjonowanych dzieł polskiej sztuki pt.:“Konie i konie mechaniczne”.

Licytacja na żywo dzieł między innymi:

  • Edward Dwurnik (1943-2018), nagrodzony m.in.: Nagrodą Kulturalną „Solidarności” (1983), Nouvelle Biennale de Paris (1985), nagrodą Olimpiady Sztuki w Seulu (1988) i Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej (1992).
  • Dominika Hofman – pracowała przy filmie „Loving Vincent” od 2014 roku.Ta pierwsza pełnometrażowa animacja malarska zdobyła wiele prestiżowych nagród w tym nominację do Oscara.
  • Oskar Zięta- najbardziej rozpoznawalny na świecie polski projektant i artysta, Jego instalacja stanęła w ogrodach Muzeum Victoria&Albert, w ramach London Design Festival. Jest autorem najlżejszego krzesła na świecie i nowatorskiej technologii pompowania stali.
  • Bogusław Lustyk – jeden z najbardziej znanych polskich malarzy sztuki hippicznej. Jest artystą plakatu polskiej szkoły plakatu. Uzyskał 25 nagród za twórczość w dziedzinie plakatu i malarstwa, w tym 8 w konkursach organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski.Twórczość Bogusława Lustyka była eksponowana na Olimpiadach w Barcelonie, Atlancie i Londynie.
  • Tomasz Sętowski – jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”.Nagradzany m.in. przez Ministra Kultury (Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis).
    Patronem wydarzenia jest Hipodrom Sopot oraz Porsche Lellek Sopot.

Więcej informacji na profilu Cosma Gallery na Facebooku

Zapraszamy!