Droga do wielkiego finału w Barcelonie prowadzi przez Sopot!

Puchar Narodów to najstarsza i najbardziej prestiżowa seria zawodów jeździeckich, w której startują zespoły z całego świata. Sezon 2023 dla I Dywizji europejskiej to 6 eventów kwalifikacyjnych. Sopot jest drugim przystankiem na drodze do wielkiego finału, który odbędzie się na przełomie września i października w Barcelonie. W tym roku, podczas CSIO5* Sopot, w niedzielnym Pucharze Narodów zobaczymy 8 drużyn, z których o kluczowe punkty  walczyć będą zespoły z Belgii, Niemiec, Irlandii, Włoch oraz Szwajcarii.

Dzięki 5* randze zawodów, sopocka publiczność ma okazję śledzić na arenie zmagania najlepszych zawodników z całego świata. W Sopocie startował m.in. znajdujący się od 9 miesięcy na pierwszym miejscu światowego rankingu LONGINES, złoty medalista Olimpijski z Tokio – Henrik von Eckermann czy aktualny Mistrz Europy Andre Thieme.

Remis w Sopocie dla Belgów i Niemców

Czerwcowy Puchar Narodów to już wieloletnia Sopocka tradycja. Zawody rangi CSIO zostaną rozegrane po raz 25, natomiast drużyny pierwszej dywizji, europejskiej jeździeckiej Ligi Mistrzów, wystartują po raz 5. Po dwa zwycięstwa przed polską publicznością mają na swoim koncie zespoły Belgii oraz Niemiec. Kto w tym roku stanie na podium? O tym przekonamy się już za 3 tygodnie!