Zaczynamy!

8 konkursów na poziomie CSIO5*, 3 konkursy w ramach CSI2*, w których rywalizować będzie plejada gwiazd światowego jeździectwa oraz najmłodsi na skocznych kucykach w formule CSIO Sopot Future Stars – tegoroczna edycja CSIO 5* Sopot zapowiada się emocjonująco!

 

Przegląd weterynaryjny oficjalnie rozpoczął międzynarodową rywalizację w skokach przez przeszkody na sopockim hipodromie. To kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w sportach hippicznych. Od czwartku do niedzieli za sprawą Hipodromu i Miasta Sopot kibice i miłośnicy jeździectwa przeniosą się do świata wysokich przeszkód, spektakularnych wygranych i niezapomnianych emocji.

Pierwszym konkursem rozegranym na głównej arenie będzie Puchar Hipodromu Sopot w formule CSI2*, w którym wysokość przeszkód wyniesie 140 cm. Po krótkiej przerwie technicznej w szranki wjadą pary rywalizujące o Puchar Energi GRUPY ORLEN, pod Patronatem Horse & Business Magazine. O godzinie 15.00 parkur pokonają najmłodsi – konkurs CSIO Sopot Future Stars odbędzie się z oceną stylu, a zwycięzca otrzyma Puchar firmy Selfie Project.

Jako finał dnia zaplanowany został Puchar Biotanique pod patronatem Świata Koni. Zmierzą się w nim doświadczeni i utytułowani jeźdźcy, swój udział w CSIO 5* Sopot potwierdził m.in. trzeci w światowym rankingu Longines, Henrik von Eckermann drużynowy medalista z Tokio. Co więcej, z pierwszej setki rankingu na sopockim hipodromie wystartuje aż 12 zawodników.

Kolejne dni obfitować będą w najbardziej oczekiwane przez kibiców konkursy. W piątek CSIO5* Longines Grand Prix pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego, a w niedzielę Puchar Narodów, w którym weźmie udział 8 drużyn, mających do zdobycia punkty kwalifikacyjne do wielkiego finału FEI Jumping Nations Cup w Barcelonie. W polskim zespole wystartują Adam Grzegorzewski, Michał Kaźmierczak, Andrzej Opłatek, Jarosław Skrzyczyński oraz Maksymilian Wechta.

Oprócz niesamowitych przeżyć związanych z rywalizacją na światowym poziomie Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji. Po raz pierwszy w programie znalazły się również cieszące się coraz większą popularnością w Polsce, zawody Hobby Horse, w które rozegrane zostaną, aż w 6 kategoriach. W sobotę będziemy świadkami aukcji źrebiąt Mevita foal &embryo będąca nowością na europejskim rynku oraz aukcji dzieł sztuki z Cosma Gallery.

Szczegółowy program CSIO 5* Sopot Horse Show 2022 dostępny jest na stronie internetowej http://csio.sopot.pl.