Miesiąc do CSIO5* Sopot Horse Show!

W dniach 9- 12 czerwca, najlepsze drużyny pierwszej dywizji cyklu Longines FEI Jumping Nations Cup wystartują na sopockim Hipodromie.  Na entuzjastów skoków przez przeszkody czekają cztery, intensywne dni, rywalizacji na najwyższym poziomie.  

CSIO5* Sopot Horse Show to dla europejskiej dywizji drugi przystanek na trasie najstarszego jeździeckiego cyklu, Pucharu Narodów, którego finał odbędzie się w październiku w Barcelonie. W programie przewidziano aż 11 konkursów, w których łączna pula nagród wyniesie ponad 2 miliony złotych. Główny konkurs indywidualny, Grand Prix zaplanowany jest na piątkowe popołudnie, natomiast do rywalizacji drużynowej zawodnicy przystąpią w niedzielę 12 czerwca. 

 

Tytułu najlepszego zespołu bronić będzie reprezentacja Niemiec, która w zeszłym roku przerwała passę zwycięstw ekipy belgijskiej, niepokonanej w Sopocie od 2018 roku. Emocji w niedzielny poranek na pewno nie zabraknie. Na listach startowych zobaczymy najlepsze zespoły europejskie w tym m.in. reprezentację Irlandii, która w wymarzonym stylu rozpoczęła sezon i ma na swoim koncie już dwa drużynowe zwycięstwa.

 

Organizatorzy wychodząc naprzeciw zawodnikom i kibicom, zdecydowali się poszerzyć ofertę tegorocznej edycji zawodów. Podczas CSIO5*, przeprowadzone zostaną dodatkowe 3 konkursy rangi CSI2*, a także sprawdzony w zeszłym roku format dla najmłodszych zawodników, startujących na kucykach – CSIO Sopot Young Stars. 

 

Uzupełnieniem części sportowej będzie przygotowana specjalnie dla odwiedzających strefa wystawców, foodtrucków oraz przestrzeń dla najmłodszych. Nadchodzący czerwcowy weekend będzie więc idealną okazją by sportowe emocje połączyć z wypoczynkiem w wyjątkowym miejscu, jakim jest miasto Sopot.

 

CSIO5* Sopot Horse Show 

09-12 czerwca 2022

Więcej informacji na www.csio.sopot.pl 

Bilety dostępne na www.tobilet.pl