Przedolimpijskie emocje w Sopocie!

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez jeździeckich w Polsce, która co roku przyciąga do Sopotu najlepszych zawodników z całego świata. Od 13 czerwca do 16 czerwca na kibiców czekać będzie niezapomniane wydarzenie, które w wyjątkowy sposób łączy w sobie sport i elegancję.

Zawody CSIO już na stałe wpisały się w kalendarz letnich sopockich wydarzeń i co roku przyciągają na trybuny mieszkańców, turystów oraz miłośników jeździectwa z całej Polski.
Program przez 4 dni będzie wypełniony po brzegi sportowymi emocjami. W tegorocznym konkursie Pucharu Narodów, który odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 12:00, zobaczymy, aż 14 drużyn z całego świata. W sobotę, w konkursie z rozgrywką zawodnicy powalczą o 120 000 zł oraz punkty do światowego rankingu Longines. Natomiast w niedzielne popołudnie 16 czerwca, kulminacja sportowych emocji czyli konkurs Grand Prix z pulą nagród 450 000 zł!

Swoje starty na sopockim Hipodromie zaplanowali m.in. Belgowie, którzy w poprzednich edycjach, aż 3-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium w Pucharze Narodów. „14 zgłoszonych zespołów, to pokłosie zaufania jakie udało nam się zbudować na przestrzeni ostatnich lat. Czerwiec to ostatni moment by sprawdzić zawodników i konie, wybrać, kogo później zobaczymy w rywalizacji drużynowej i indywidualnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dlatego też cieszymy się, że federacje zaufały nam i naszemu wyjątkowemu obiektowi jakim jest Hipodrom. Jestem pewna, że emocje podczas konkursu będą odgrywały dużą rolę, a to sprawi, że Puchar Narodów będzie niezwykle interesujący i pełen zwrotów akcji.” – mówi Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, dyrektor i organizator CSIO Sopot.

Na parkurze obok tych najbardziej doświadczonych, swoich sił spróbować będą mogli zawodnicy rozpoczynający swoją karierę na międzynarodowych arenach na poziomie CSI1*, gdzie wysokość przeszkód wyniesie do 135 cm, a także i najmłodsi startujący na kucach w ramach CSIO Sopot Young Stars.

Obok areny głównej na odwiedzających w tych dniach sopocki Hipodrom czekać będzie strefa ekspozycyjna ze sprzętem jeździeckim, foodtrucki, a także pełna atrakcji strefa dla najmłodszych. Wstęp do tych stref jest bezpłatny.

Bilety dostępne w serwisie Eventim.